مزایا و‌ معایب دستگاه‌ های لاغری

مزایا و‌ معایب دستگاه‌ های لاغری | بررسی تخصصی دستگاه های لاغری

مزایا و معایب دستگاه های لاغری چیست؟ آیا لاغر شدن با دستگاه های لاغری عوارضی دارد؟ مشکل چاقی و داشتن اضافه وزن در واقع به عنوان یک مشکل متداول در بین مردم شناخته شده است که دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد و از جمله این دلایل افزایش سن، مصرف برخی از داروها یا گاهی رعایت نکردن رژیم غذایی می‌باشد و به دنبال آن افراد متوجه چاقی و اضافه وزن در قسمت‌های مختلف بدن می‌شوند. از آنجایی که این مشکل همیشگی همواره بین مردم وجود داشته است، به این ترتیب راه حل‌های زیادی نیز برای برطرف کردن آن توسط محققان پیشنهاد می‌شود که یکی از این راه‌ها نیز استفاده از دستگاه‌های لاغری مانند دستگاه لاغری CoolShaping1  است، اما به هر حال استفاده کردن از چنین دستگاه‌هایی نیز ممکن است گاهی خالی از عوارض نباشد. در این مقاله لاغر شدن با استفاده از دستگاه‌ های مختلف لاغری و مزایا و معایب دستگاه‌ های لاغری را بررسی می‌ کنیم.

مزایا و‌ معایب دستگاه‌ های لاغری

گفتیم که از جمله روش‌ های رایج برای لاغری استفاده کردن از دستگاه‌های لاغری می‌باشد که امروزه انواع مختلفی دارند و شیوه عملکرد و کارایی آنها با یکدیگر متفاوت می‌باشد، اما به هر حال این دستگاه‌ ها گاهی ممکن است در کنار مزیت‌های خوب شان، برخی عوارض را نیز به همراه داشته باشند که برخی از این عوارض جانبی و شایع عبارتند از:

 • التهاب و قرمزی پوست

یک عارضه بسیار شایع و رایج در هنگام استفاده کردن از انواع دستگاه‌ های لاغری وجود دارد و آن هم التهاب و قرمزی پوست پس از مرحله درمان است. در بیشتر مواقع پس از گذشت مدت زمانی این مشکل برطرف خواهد شد، اما اگر متوجه شدید که مشکل بسیار حاد و جدی می‌ باشد، باید در این حالت با پزشک معالج خودتان مشورت کنید.

 • احتمال بروز سوختگی

استفاده کردن از دستگاه‌ های لاغری نیاز به تخصص و مهارت دارد، یعنی لازم است که یک درمانگر یا پزشک از آنها استفاده کند، چون در صورت عدم آشنایی به نحوه استفاده از آن احتمال دارد که مشکلاتی مانند سوختگی بر روی پوست شما ایجاد شود، به همین دلیل حتماً باید شما یک کلینیک یا مرکز درمانی معتبر را برای استفاده از این دستگاه‌ها انتخاب کنید که با چنین عوارضی مواجه نشوید، چون ممکن است جای این سوختگی‌ها تا مدت‌ها بر روی بدن شما باقی بماند.

 • تحریک پوست و ایجاد حساسیت

موضوع بعدی که ممکن است در هنگام استفاده از دستگاه‌های لاغری با آن مواجه شوید حساسیت و تحریک پوست می‌باشد، چون شما در هنگام استفاده از این دستگاه‌ها به طور ناخواسته در معرض امواج قرار می‌ گیرید که ممکن است این امواج باعث تحریک و حساسیت پوست شما شود. اگر میزان حساسیت و تحریک پوست بالا باشد، حتماً باید از ادامه درمان خودداری کرده و شیوه درمانی دیگری را جایگزین آن کنید.

دستگاه لاغری

 • احتمال کبودی و ایجاد خونریزی

در کنار تمامی مزایا و‌ معایب دستگاه‌ های لاغری مشکل دیگری نیز وجود دارد و آن هم احتمال کبودی و ایجاد خونریزی می‌ باشد که این موضوع نیز به استفاده غلط و نادرست از دستگاه‌ های لاغری می‌ گردد و همانطور که پیشنهاد کردیم نباید جهت استفاده از این دستگاه‌ ها به مراکز و کلینیک‌ های غیر معتبر مراجعه کنید، چون ممکن است ایجاد خونریزی و کبودی بر روی بدن مشکلات دیگری را نیز به وجود بیاورد.

 • احتمال تنگی نفس و ناراحتی

در برخی از انواع دستگاه‌ های لاغری معمولاً از امواج رادیویی و فناوری‌ های رادیو فرکانسی جهت چربی سوزی و لاغری استفاده می‌ شود، به همین دلیل استفاده بی‌ رویه و خارج از حد تعادل این دستگاه‌ها ممکن است موجب بروز تنگی نفس و مشکلات دیگری در این زمینه شود. بنابراین اگر در هر مرحله‌ای از درمان احساس تنگی نفس داشتید، لازم است که موضوع را به پزشک معالج خود گزارش کرده و از ادامه درمان به این شیوه خودداری کنید. در چنین مواقعی می‌ توانید روش‌ های دیگر لاغری را جایگزین استفاده از دستگاه‌ های لاغری کنید که عوارض کمتری دارند.

 • ورود چربی به داخل خون

در هنگام استفاده کردن از برخی دستگاه‌ های لاغری مانند دستگاه لاغری rf چربی‌ های موضعی در قسمت‌ های مختلف بدن مانند پهلو، شکم، صورت و ران از بین می‌ رود، اما گاهی ممکن است از بین رفتن چربی‌ ها با عوارضی همراه باشد که یکی از آنها ورود چربی به داخل خون می‌ باشد، چون چربی‌ ها در اثر امواج رادیو فرکانسی ذوب می‌ شوند و احتمال دارد به داخل جریان خون وارد شوند، بنابراین شاید مشکلاتی را برای بیمار رقم بزند.

 • ابتلا به کبد چرب

گفتیم که احتمال دارد چربی‌ های ذوب شده در هر قسمتی از بدن به داخل جریان خون وارد شود که به دنبال آن مشکلاتی مانند کبد چرب را برای افراد رقم می‌ زند، این مشکل در حالی رخ می‌ دهد که چربی داخل خون بیش از ظرفیت و حد مجاز برای کبد باشد. حتی امکان ایجاد برخی از حملات قلبی و مغزی برای فرد وجود دارد یا ممکن است در طی استفاده از برخی از دستگاه‌ ها پوست فرد آسیب ببیند.

مزایای استفاده از دستگاه های لاغری

با این حال در خصوص مزارا و معایب دستگاه های لاغری، می‌ توانید از مزیت‌ های زیر برخوردار شوید:

 • بدون دوره نقاهت یا داشتن دوره نقاهت بسیار کوتاه مدت
 • بدون هیچ گونه بیهوشی عمومی، ایجاد زخم یا برش در بدن بیمار
 • عوارض جانبی بسیار کم و به ندرت در بیماران
 • ایجاد نتایج تدریجی و به دنبال آن فرصت تصمیم گیری برای بیمار جهت ادامه درمان
 • پایداری نتیجه تا زمان رسیدن وزن بیمار به حالت تعادل

نتیجه‌ گیری

در این مقاله به مزایا و‌ معایب دستگاه‌ های لاغری پرداختیم. و عوارض و مزیت آنها را بررسی کردیم. امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد، گفتیم که دستگاه‌ های لاغری که در انواع و اقسام مختلف تولید می‌ شوند یکی از روش‌ های رایج و نوین جهت کاهش وزن می‌ باشد که مانند هر روش لاغری دیگری ممکن است در کنار مزیت‌ های خوب برای بیمار عوارضی نیز به دنبال داشته باشد. به همین دلیل باید استفاده از این دستگاه‌ها حتماً زیر نظر پزشک معالج و با در نظر گرفتن شرایط عمومی بیمار باشد. با تشکر از همراهی و انتخاب شما مخاطب ارجمند، مجموعه رهاآرا اوقاتی خوش و بهترین ها را برای شما آرزومند است. 

 

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط